Ortodontik Tedaviler Yüz Şeklini Değiştirir Mi?

Birçok hasta ilk kez bir ortodontisti ziyaret ettiği zaman bazı soruları merak eder. En çok merak ettiği soru ise ‘ortodontik tedaviler yüz şeklini değiştirir mi?’’ sorusudur.  Güzellik algısının yüksek olduğu günümüzde, estetik olarak iyi görünmeyi herkes istemektedir. Dolayısıyla yüz şeklinin ortodontik tedavi sonucu değişip değişmeyeceği sorusunun sıklıkla sorulması son derece normaldir. Ortodonti tedavisinin sonuçları; tedavi gören hastaya göre değişse de mevcut görünüm üzerinde iyi yönde farklılıklar gözlemlenir. Tedavi sonucunda çene yapısında ve dişlerdeki doğru pozisyona olan dönüş bu iyi yöndeki değişimi sağlar.

Ortodontik Tedavilerde Olumlu Bir Değişim Var Mıdır?

Ortodontik tedaviler, yüz şeklini olumlu yönde değiştirmektedir. Tedavide, dişlerin ve dudakların görünüşü değişir. Özellikle de dişlerin görünümü, şekli ve konumu estetik açıdan hoş bir görünüm kazanır. Yanlış hizalanan çene ve dişler ağızda alt ve üst kısmında eğilmelerin olmasına neden olur. Hastanın yaşamış olduğu ortodontik sorunları, şeffaf plak tedavisi ile olumlu hale çevirmek mümkündür.

Şeffaf plak tedavisi, her yaş grubunda uygulanabilen, dudakların ve dişlerin olumlu yönde değişim göstermesini sağlayan bir ortodontik tedavi yöntemidir. Bu tedavilerde en hızlı etki ise genç yaş gruplarında gözlemlenir. Büyümekte olan genç hastaların çene ve yüz yapısı kolayca düzelir. Ortodontik tedaviler sonucunda yetişkin bireyler sorunlarından kurtulduğu gibi daha genç bir görünüme de kavuşabilirler.

Şeffaf Plak Tedavisinin Görünüme Olan Etkisi

Şeffaf Plak tedavisi, tüm dünyada benimsenen bir ortodontik tedavi yöntemidir. Oldukça modern ve rahat bir yöntem olan şeffaf plak tedavisinde metal diş tellerine yer yoktur. Güzel bir görünüme kavuşurken şeffaf plaklar görünmez oluşlarıyla kullanıcısına hiçbir şekilde rahatsızlık vermezler.

Şeffaf plaklar ile dişlerin simetrisi günümüzde kolayca düzelmektedir. Ortodontik tedaviler içinde şeffaf plaklar; kullanıcılarının, düzgün dişlere sahip olmasını sağlar. Ayrıca hastanın yüz şeklini ve profilini yeniden olumlu yönde şekillendiren modern bir seçenektir. Hastaların genel görünümü olumlu olarak değiştiren şeffaf plaklar, ağız içinde dişler arası uyumsuzlukları giderir. Bu sayede hastalar, sağlıklı ve güzel gülüşlere sahip olur. Tedavi gören kişi, süreç bittikten sonra değişimi en net şekilde, tedavi öncesi ve sonrası çekilen fotoğraflarda gözlemleyebilir. Kısacası; kullanıcı şeffaf plak tedavisinin görünüme olan etkisine bizzat şahit olur.

carpik_Dis_Nedenleri_Nelerdir_manisa

Çarpık Diş Nedenleri Nelerdir?

Çarpık diş sorunu ülkemizde olduğu kadar dünyada da sıklıkla karşılaşılan sorunlardandır. Estetik kaygılara neden olsa gibi gözükse de çarpık dişler hijyen gibi farklı sorunları da

Ortodonti_tedavisi_ne kadar_surer

Ortodontik Tedavi Sonrasında Dişler Bozulur Mu?

Gülüşlerdeki düzensizliklerin düzeltilmesine ek olarak sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmak amacıyla ortodontik tedaviden yararlanılır. Başarıyla uygulanan tedavi sonrasında hastalar istedikleri gülüşle birlikte sosyal hayatta da

hareketli_ortodonti_tedavisiyle_ilgili_merak_edilenler

Hareketli Ortodonti Tedavisi

Günümüzde, düzensiz dişler ve çene yapısı sorunları, pek çok insanın yaşam kalitesini etkileyen yaygın problemlerdir. Ancak artık, geleneksel telli ortodontik tedavi yöntemlerine alternatif olarak hareketli