Ortodontik Tedaviler Yüz Şeklini Değiştirir Mi?

Birçok hasta ilk kez bir ortodontisti ziyaret ettiği zaman bazı soruları merak eder. En çok merak ettiği soru ise ‘ortodontik tedaviler yüz şeklini değiştirir mi?’’ sorusudur.  Güzellik algısının yüksek olduğu günümüzde, estetik olarak iyi görünmeyi herkes istemektedir. Dolayısıyla yüz şeklinin ortodontik tedavi sonucu değişip değişmeyeceği sorusunun sıklıkla sorulması son derece normaldir. Ortodonti tedavisinin sonuçları; tedavi gören hastaya göre değişse de mevcut görünüm üzerinde iyi yönde farklılıklar gözlemlenir. Tedavi sonucunda çene yapısında ve dişlerdeki doğru pozisyona olan dönüş bu iyi yöndeki değişimi sağlar.

Ortodontik Tedavilerde Olumlu Bir Değişim Var Mıdır?

Ortodontik tedaviler, yüz şeklini olumlu yönde değiştirmektedir. Tedavide, dişlerin ve dudakların görünüşü değişir. Özellikle de dişlerin görünümü, şekli ve konumu estetik açıdan hoş bir görünüm kazanır. Yanlış hizalanan çene ve dişler ağızda alt ve üst kısmında eğilmelerin olmasına neden olur. Hastanın yaşamış olduğu ortodontik sorunları, şeffaf plak tedavisi ile olumlu hale çevirmek mümkündür.

Şeffaf plak tedavisi, her yaş grubunda uygulanabilen, dudakların ve dişlerin olumlu yönde değişim göstermesini sağlayan bir ortodontik tedavi yöntemidir. Bu tedavilerde en hızlı etki ise genç yaş gruplarında gözlemlenir. Büyümekte olan genç hastaların çene ve yüz yapısı kolayca düzelir. Ortodontik tedaviler sonucunda yetişkin bireyler sorunlarından kurtulduğu gibi daha genç bir görünüme de kavuşabilirler.

Şeffaf Plak Tedavisinin Görünüme Olan Etkisi

Şeffaf Plak tedavisi, tüm dünyada benimsenen bir ortodontik tedavi yöntemidir. Oldukça modern ve rahat bir yöntem olan şeffaf plak tedavisinde metal diş tellerine yer yoktur. Güzel bir görünüme kavuşurken şeffaf plaklar görünmez oluşlarıyla kullanıcısına hiçbir şekilde rahatsızlık vermezler.

Şeffaf plaklar ile dişlerin simetrisi günümüzde kolayca düzelmektedir. Ortodontik tedaviler içinde şeffaf plaklar; kullanıcılarının, düzgün dişlere sahip olmasını sağlar. Ayrıca hastanın yüz şeklini ve profilini yeniden olumlu yönde şekillendiren modern bir seçenektir. Hastaların genel görünümü olumlu olarak değiştiren şeffaf plaklar, ağız içinde dişler arası uyumsuzlukları giderir. Bu sayede hastalar, sağlıklı ve güzel gülüşlere sahip olur. Tedavi gören kişi, süreç bittikten sonra değişimi en net şekilde, tedavi öncesi ve sonrası çekilen fotoğraflarda gözlemleyebilir. Kısacası; kullanıcı şeffaf plak tedavisinin görünüme olan etkisine bizzat şahit olur.

Diş Sızlamasının Sebepleri

Diş sızlaması, birçok kişinin yaşadığı rahatsız edici bir durumdur. Sızlama sorunun altında farklı sağlık sorunları olup; bireylerin yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Diş içerisinde ya

Üst Çene Genişletmesinin Artıları

Üst çene genişletmesi, ortodontik problemlerin çözümü için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Ancak, sadece dişlerinizi düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda da ağız ve diş sağlığına da katkı