Gizem Altuğ Türkyılmaz

Sıkça Sorulan Sorular

Dişlerin uyumsuzlukları ve çapraşıklıklarıyla ilgilenen bilim dalına ortodonti denmektedir.

Çene ve dişi kapsayan sorunların tanı ve tedavisinde uzmanlaşan diş hekimlerine ortodontist adı verilir. Ortodontist unvanının alınabilmesi için beş yıllık Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirdikten sonra minimin dört yıllık ortodonti uzmanlık programının ya da doktorasının tamamlanması gerekmektedir.

Yüz, çene ve diş bölgesindeki sorunların giderilmesinin sağlanmasında ortodonti tedavisinden yararlanılmaktadır. Ortodonti tedavisi kendi içerisinde bölümlere ayrılmaktadır.

 • Önleyici Ortodonti Tedavisi
 • Düzeltici Ortodonti Tedavisi
 • Çocuk Ortodonti Tedavisi
 • Yetişkin Ortodonti Tedavisi

Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyesi çocuklarda ilk diş muayenesinin ilk diş sonrasında olması gerektiğini belirtmektedir. İlk altı ay ile bir yılı kapsayan bu dönemde amaç genel bilgilendirmelerin ve kontrollerin yapılmasıdır.

Focusing on prevention and screening

Working closely with you to plan for your health

Acting as a hub for medical information with a comprehensive, accurate and secure repository for your records

Coordinating your tests, treatments, specialist visits and hospitalizations

Providing plain-spoken guidance, insight and advice

Offering cost-effective solutions to better manage medical expenses

From preventive medicine to holistic integrative care to home remedies, we leverage the latest medical research, our collective experience and feedback from you to keep you healthy—whether you’re already in good health, suffering from a minor cold or experiencing a life-changing illness.

Above all, primary care providers offer continuity. In your quest to become and remain as healthy as possible, we are your partners for the long term.

Ortodontik tedavi çeşitleri beş ana gruba ayrılmaktadır.

 • Metal Braketler
 • Seramik Braketler
 • Damon Braketler
 • Lingual Braketler
 • Şeffaf Plaklar (Invisalign)

As your  primary care providers (PCPs), we take your well-being seriously. With an emphasis on family practice and internal medicine, we address all your essential health needs by:

Making prevention and wellness a priority
Collaborating with you to customize the best plan that suits your individual needs and goals
Providing a comprehensive, accurate, and secure repository for all your medical information
Seamlessly coordinating your care, including tests, treatments, specialist visits, and hospitalizations
Providing easy-to-understand, accessible advice, guidance, and insight
Offering cost-effective options that empower you to prioritize your health
We leverage the latest medical research and cutting-edge technology to offer the most comprehensive primary care available. We draw upon our team’s extensive collective experience and your personal feedback to create a truly one-of-a-kind primary care experience. From preventive medicine to integrative care, we have the tools to keep you feeling your best — whether you’re already in good health, suffering from a minor cold, or facing a life-changing illness. Our primary care providers are your partners in cultivating and maintaining long-term health.

Şeffaf plak olarak da bilinen telsiz ortodonti tedavisi, günümüzde klasikleşen diş teli uygulaması yerine şeffaf plak yönteminin tercih edildiği tedavi yöntemidir.

Kişiye özel bir tedavi yöntemi olan şeffaf plaklarla hasta, rutin hayatını sekteye uğratmadan çapraşık diş sorunlarından ve buna bağlı olarak gerçekleşebilecek diğer diş sorunlarından kurtulur.

 • Günlük rutin yaşama istenildiği gibi devam edilir.
 • Şeffaf görünüme sahip bir malzemeden üretildiği için görünmeyen bir tedavi şeklidir.
 • Kullanımı son derece kolay ve rahattır.
 • Invisalign tedavisi yetişkin, genç ve çocuk olmak üzere farklı yaş gruplarındaki hastalara kolaylıkla uygulanmaktadır.

 

Ortodonti tedavi süreci hastaya özel bir süreç olduğu için Invisalign tedavi süresinin ne kadar olacağı farklılık gösteriyor. Ortalama tedavi süresi 1,5 yıl olup; tedavi sürecine başlamadan önce Invisalign simülasyonları aracılığıyla dişlerin istenilen seviyeye gelmesi için gerekli olan ortalama süre bilgisi hastalarla paylaşılıyor.

Evet, tedavi süreleri çocuk hastalarımızda yetişkin hastalarımıza göre daha kısadır. Bunun nedeni ise çocuk ve yetişkin hastalardaki kemik yoğunluklarıdır.

Şeffaf plak tedavisi farklı yaş gruplarındaki hastalara için ideal tedavi yöntemlerinden biridir. Şeffaf plak tedavisinde herhangi bir üst sınır olmamakta olup; alt sınır altı yaştır.

Ortodonti fiyatları hastanın ihtiyaçlarına, diş doktorunun teşhisine ve tedavide tercih edilen ortodonti yöntemine göre değişiklik göstermektedir.